Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego

Utworzono dnia 23.04.2024
Czcionka:

Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich w ramach projektu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Wsparcie szkół ogólnodostępnych w realizacji zadań związanych z kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianiem edukacji włączającej” i Świętokrzyskiej Sieci Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego szkół.

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie dotyczące dostosowania wymagań edukacyjnych, form i warunków pracy dla dziecka z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele Szkół Podstawowych z terenu powiatu koneckiego. Odpowiedziało na nie 28 osób z 17 placówek. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Konecki - Grzegorz Piec. Spotkanie otworzył wicestarosta - Wiesław Skowron wraz z Dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej - Krzysztofem Stacherą. Za merytoryczne przygotowanie odpowiedzialne były: Monika Olczyk – psycholog oraz Anna Grodzka – pedagog. Poruszono kwestie:

- przepisów prawa wpływających na dokumentację dziecka z niepełnosprawnością,

- samych orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego – rodzajów, procedury, zawartości merytorycznej,

- idei dostosowania wymagań oraz warunków oceniania,

- najczęstszych trudności wynikających z różnych niepełnosprawności.

Następnie odbyła się część warsztatowa poprowadzona przez wspomniane: Monikę Olczyk – psychologa, Annę Grodzką – pedagoga oraz Iwonę Stacherę – pedagoga i Anetę Cuper – pedagoga. Skupiono się na wypunktowaniu możliwych dostosowań dla uczniów z określonym rodzajem niepełnosprawności i przedstawiono je pozostałym uczestnikom.

Na koniec odbyła się dyskusja i wymiana doświadczeń uczestników. Po zakończeniu spotkania materiały na nim opracowane zostaną zebrane w spójny dokument i rozesłane do placówek, których przedstawiciele uczestniczyli w tym wydarzeniu. Powyższy projekt zostanie włączony na stałe do oferty Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich jako propozycja szkolenia Rady Pedagogicznej w szkołach podstawowych.

     

     

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich

 

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 207

W tym miesiącu: 483

W poprzednim miesiącu: 610

Wszystkich: 24564